2014 Chapter Teacher of the Year Award Winners

 2014 Chapter Teachers of the Year 
First Name Last Name Chapter Name
Jamie Alsleben EW Rawlings
Ana Arrieta Alamo
Maryann Bailey Cochise
Christie Behenna Gen B.A. Schriever 
Robert Benway Leigh Wade 
David Black Salt Lake
Jomelle Bowen Delaware Galaxy
Lauren Brett Minuteman
Bethany Carlton Northern Utah
Jill Collins Danville 
Christy Crotts Roanoke
Susan Cundiff Hulburt 
Jim David Chattanooga 
Annette Drake Wright Memorial 
Erin Dyke Northern Shenandoah 
Ryan Edgar LD Bell Museum
Amy Falcone Aksarben 
Wendy Fanning Tucson 
Michael Farrell Altus 
Alexander Fernandez Miami Homestead
Caitlin Fine Steele 
Roger Finnell Chicagoland 
Randa Flinn Gold Coast 
Thomas Foltz Fort Wayne 
Katie Fox Montgomery 
Tymen Frederiks Robert H. Goddard
Suzette Gagnon Falcon 
Rachael Gannon Fort Dodge 
Bonnie Garrett Tennessee Valley 
Michele Gates Gen Charles Gabriel 
Paul Gelinas Gen. H.R. Thyng
Grayden Gillis Swamp Fox 
Gerald Glaser Greater Seattle
Thomas  Goldsbury San Jacinto 
Dwayne Guacks Roanoke 
Theresa Guthrie Langley
Jennifer Guy Pope 
George Hademenos Seidel 
Jennifer Heim Scott Berkley 
Kaci Heins Prescott-Goldwater Chapter
Katie Hobbs Lance P Sijan 
Sandra Hodge San Diego 
Carol Holland Cheyenne Cowboy Chapter 
Pat Hollins Northern Shenandoah 
Krystal Hula David D Terry 
Curt Johnson South Georgia Chapter
Stephanie Kawamura Northern Utah
Patricia Kiernan Gen Charles Gabriel
Elizabeth Kirk Leigh Wade 
Douglas Knipple Joe Walker Mon Valley 
David Kohler Mercer County
Thomas Koliss Bill Spruance
Yvonne Krowka Blue Ridge  
Little Laurie Aksarben 
Paul Lein Tidewater
Mark Liepe Fort Waybe 
Lorraine Loh-Norris Gen. B.A. Schriever
Beth Love Gen. Bruce R Holloway
Michelle Lowery Charles Donnelly 
Robin Madden Robert H. Goddard 
Sandra Martin Cape Canaveral
Rose Maria Martinez Cochise
Sarah Mason Hulburt Chapter 
Robert McCormack Red Tail 
Shawna McDermott Aggieland 
Bryce McLean Lance P Sijan 
Sean McNally Farinha Gold Rush 
Sue Mercer Montgomery 
Peggy Miller Carl Vinson
Anne Moore Richmond Chapter
James Morse Tennessee Valley 
Logan Newman Genesee Valley 
Michael Nordlin Farinha Gold Rush 
Gretchen Peterson Happy Hooligan 
Rick Peterson Huyser 
Susann Pierce South Alabama 
Susan Polino Scott Memorial 
Rick Pountney Waterman Twinning 
Rich Powers Lincoln
Maria Presswood McChord Field
Catherine Raleigh Columbia Gorge
Scott Rosenow Chattanooga 
Sharon Row Lawrence D Bell 
Jonnie Royal Gold Coast
Garald James Sauer Jr Albuquerque 
Rebecca Schini Central Indiana 
Sarah Schneider Delaware Galaxy 
Jeffrey Sears Frank Luke 
Marsha Sega Gen. Bruce K. Holloway
Jennifer Simpson Northeast Texas 
Susan Smith Altus
Sally Snelson Shooting Star 
Michelle Snyder Swamp Fox 
Joan Soldano Long Island 
Mary Beth Spicer Albany Hudson Valley 
Amy Steadman Lt Erwin R Bleckley 
Jon Stokes Lewis E Lyle 
Allen Thurlow Shooting Star 1
Lauren Trujillo Nation's Capitol
Michael Vincent Lewis E Lyle 
Kelly Voigt Charleston
Allison Von Ehwegen Northeast Iowa 
Billy Walker Northeast Texas 
Robert Watson South Alabama 
Patti White Salt Lake
John Williams David D Terry 
Cindy Williston John C Stennis 
Karissa Wimberley Bud West
Jake Winemiller Lincoln 
Marguerite Wiseman D.W. Steele
Melissa Yarbough Charleston 
Terry Yeigh Inland Empire