Executive Committee
  • Bernie Skoch, Chairman
  • Stephen Gourley, Vice Chairman, Aerospace Education
  • Jim Simons, Vice Chairman, Field Operations
  • Mike Liquori, Secretary
  • Chuck Martin, Treasurer
  • Roger Teague
  • Bruce A. Wright, Ex Officio
  • Douglas Raaberg, Ex Officio
     
Audit Committee
  • Len Vernamonti, Chairman
  • Jim Cody
  • Kevin Jackson
  • Tyler Johnson 
  • Lance Bleakley
  • Kaleth Wright
  • Chuck Martin, Ex Officio
Awards Committee
  • Jim Simons
  • Stephen Gourley
  • Mac MacAloon
  • Whit Peters
  • Kari Voliva, Staff Liaison
Constitution Committee
  • Rick Hartle, Chairman
  • Tim Brock
  • Ed Garland
  • Tom Kemp
  • Joan Sell
  • Ross Lampert
  • Bill Croom, Alternate

 

Development Committee
  • Molly Mae Potter, Chairwoman
  • Dave Dietsch
  • Chris Gage
  • Ed Hood
  • Tyler Johnson
  • Mike Liquori
  • Alyssa Maurer
  • Tilo Moeller
  • Michael Thompson
  • Kari Voliva, Staff Liaison
Finance Committee
  • Chuck Martin, Chairman
  • Bill Croom
  • Mark "Buster" Douglas
  • Robert George
  • Gabbe Kearney
  • Tom Kemp 
  • Gavin "Mac" MacAloon
  • Joe Stangl, Staff Liaison
Membership Committee
  • Mark Tarpley, Chairman
  • Joe Burke
  • Shannon Farrell
  • Tyler Johnson
  • Kevin Long
  • Janelle Stafford
  • Len Vernamonti
  • Tilio Moeller, AAS CC
  • Michael Thompson, SW Pres
  • Kari Voliva, Staff Liaison
  • Christine Brown, Staff Liaison
Nominating Committee
  • Gerald Murray, Chairman
  • Dick Bundy
  • Chris Canada
  • Julie Curlin
  • Mark Chapman
  • Jeff James
  • Steve Lundgren
  • Linda McMahon
  • Sandy Schlitt
  • Kris Phillips, Staff Liaison
Senior Leaders Advisory Group
  • Richard Bundy
  • Stephen P. “Pat” Condon
  • Michael Dunn
  • Monroe W. Hatch, Jr.
  • John J. Politi
  • Robert E. Largent
  • James M. McCoy
  • Thomas J. McKee
  • Craig McKinley
  • Whitten Peters
  • Sandy Schlitt
  • John A. Shaud
  • R.E. “Gene” Smith
  • Larry Spencer
  • Joseph E. Sutter

Mary Anne Thompson
Scott Van Cleef
Jerry White